Як правильно вибрати хороші портативні колонки. Величезні колонки Bowers&Wilkins або Klipsch - це добре, але в дорогу, на пікнік, в турпохід їх з собою не візьмеш. Щоб насолоджуватися музикою завжди і скрізь, треба всього лише вибрати і купити портативн акустичну систему. Про те, які бувають портативні колонки, як вони працюють і скільки коштують, ми розповімо в цьому матеріалі.

Як правильно вибрати хороші портативні колонки

Якщо ви не мислите життя без ноутбука, MP3-плеєра і на бігу граєте в PSP, то напевно помічаєте, що музика на них відтворюється поганенько. Не вішайте ніс, допомога вже поруч. Підключайте до плеєра, приставки і телефону портативні колонки - і світ заграє новими звуками.

Зрозуміло, портативні колонки поки що створюється не для прискіпливих поціновувачів; вона підходить тільки тим, хто хоче слухати улюблені мелодії, не звертаючи уваги на недоліки, або тим, у кого немає можливості розгорнути велику повноцінну аудіосистему. Не будете ж ви тягнути з собою на дачу, турбазу або пікнік з шашликами домашню звір-машину, що на низьких частотах реве як сотня розсерджених львів, а на верхніх - розбиває скляні стакани. Але не треба вважати, що портативні колонки - всього лише чергова примочка, розроблена для викачування грошей з гаманців любителів відпочити на природі та прихильників здорового способу життя. Якість відтворення, порівняно зі стаціонарними агрегатами, залишає бажати кращого, але не у всіх же запити як у прискіпливих меломанів. Також читайте статтю про те як вибрати колонки для комп'ютера.

Щоб обрати й не прогадати, для початку визначтеся, навіщо вам портативні колонки. Якщо просто один раз похвалитися перед нічого не тямлячих у аудиосистемах друзями - беріть, що перше під руку підвернеться, і не мучтеся: однаково закинете девайс в стіл і забудете про його існування. Якщо ви все-таки мають намір використовувати його по повній програмі, то з'ясуєте для себе, чи будете підключати флешки і карти пам'яті, а заодно визначте тип живлення. Для тих, хто хоче користуватися портативними колонками далеко від розеток, підійдуть моделі, що працюють від батарейок: з ними не потрібно побоюватися за заряд акумулятора. Знову-таки, чим система потужніша - тим вона важча. Для прослуховування музики з iPod в офісі або будинку підійде і громіздка потужна система, але для туриста з рюкзаком або спортсмена, що біжить від інфаркту, вже потрібно щось набагато легше, компактніше.

Ні за що не варто забувати, що аудіовходи для колонок теж бувають різні. Є колонки, розраховані тільки на певні моделі MP3-плеєрів або мобільних телефонів, в яких стоять спеціальні роз'єми для швидкого підключення девайсів - доки. Вони майже завжди незвичайної, нестандартної форми і працюють тільки з пристроями, заявленими виробником як сумісні.

Основні характеристики портативних колонок

Монофонічні колонки типу 1.0, які підключаються через роз'єм 3.5 мм, поступово відходять у минуле. На їх місце встають стереофонічні, типу 2.0 або 2.1 (з сабвуфером). Але «одинаки» не здаються ; компанії на зразок Sven і JBL продовжують придумувати нові моделі для тих, хто цінує невеликі розміри і маленька вага пристроїв.

Як вибрати портативні колонки. Кількість смуг АС

Щоб звук менше спотворювався, в колонках може бути кілька динаміків, кожен з яких відповідає за певну смугу частот. Бувають однополосні, двухполосні і трьохполосі колонки. Неважко здогадатися, що однополосні складаються з одного універсального динаміка, двухполосні - з двох: високочастотного і низькочастотного. У трьохполосних колонках, крім високочастотного і низькочастотного, є ще й середньочастотний динамік.

Будь-яку смугу АС можна привести в божеський вид, застосувавши регульовані за рівнем частот фільтри еквалайзера.

Кожен фільтр підсилює або послаблює сигнал в певному діапазоні частот, налаштовуючи звучання музики різних жанрів точно за вашим смаком.

Максимальна відтворювана частота

У портативної акустики максимальна частота звуку в діапазоні від 10 000 до 55 000 Гц. Для точного, практично натурального відтворення необхідно, щоб верхня межа частот була якомога вище. Чим ширше смуга частот, тим природніше звук.

Як вибрати портативу аудіосистему. Мінімальна відтворювана частота

За басові звуки відповідальний низькочастотний динамік. Для портативної акустики діапазон мінімальної відтворювальної частоти складає від 20 до 500 Гц. Чим менше значення, тим соковитіше буде звучання.

Як вибрати портативні колонки. Потужність сабвуфера

Сабвуфер - спеціальний канал для якісного відтворення басів. Для нього потрібна окрема колонка.

Потужність сабвуфера вимірюється в Вт RMS (Root Mean Square - середньоквадратичне значення). RMS показує, яку потужність видають колонки протягом тривалого часу; зазвичай вона буває від 1 до 150 Вт.

Відношення сигнал/шум підсилювача

Якщо поставити регулятор гучності на максимум, не включаючи музику, то з колонок піде безперервний шум. У цьому немає нічого жахливого: будь-який підсилювач шумить, і все питання в тому, наскільки сильно. Чим більше значення сигнал/шум, тим краще буде звучати ваша портативна акустика. Практично у всіх моделях відношення сигнал / шум лежить в межах від 45 до 100 дБ.

Як вибрати портативу аудіосистему. Живлення

Є моделі, здатні працювати від батарей і акумуляторів. Там, де немає розеток - у лісі, в поїзді, в поході, - вашу портативну акустику врятують тільки вони.

Зовнішній мережевий адаптер дозволить живитися від електричної мережі. Тим, хто бажає користуватися портативною акустикою лише вдома, в офісі і на дачі, треба обов'язково перевірити, чи існує така можливість: деякі моделі «заточені» тільки під акумулятори.

Зверніть увагу на цікавий матеріал - Як вибрати кухонний комбайн

USB - роз'єм - вкрай корисна штука. Портативна акустика зможе працювати і від комп'ютера або ноутбука.

Як вибрати портативні колонки. Типи елементів живлення

Портативна акустика може працювати або від звичайних батарейок, акумуляторів АА ( пальчикових ) і ААА ( мізинчикових ), або від вбудованих акумуляторів власного формату.

Вбудовані «рідні » акумулятори менше важать і при цьому мають велику ємність. Хитрі виробники обов'язково комплектують моделі з такими елементами живлення ще й зарядними пристроями.

Як правило, для портативної акустики потрібно два або чотири елементи живлення. Але бувають монстри, бажаючі і вісім, і десять. Чим більше акумуляторів, тим, звичайно ж, важче сам пристрій. Зате він набагато довше працює автономно.

Радіотюнер

Якщо в девайсі є тюнер, то ви отримаєте ще й радіоприймач. На жаль, тюнери, що вбудовуються в портативну акустику, майже завжди працюють тільки в діапазоні FM.

Як вибрати портативу аудіосистему. Підтримка карт пам'яті стандарту SD

Не хочете підключати портативну акустику до комп'ютера - і не треба. Вставляйте в слот карту пам'яті з записаними файлами, і слухайте музику скільки завгодно. Крім карт стандарту SD ви можете користуватися картами MMC.

Як вибрати портативні колонки. Підтримка iPod/iPhone

Панове з Apple не люблять, коли їх девайси використовують окремо, от і вигадують всякі різниці для мирного співіснування техніки. Спеціальний роз'єм дозволить підключити до портативних колонок будь-який мобільний пристрій Apple.

Підтримка AirPlay

І знову Apple зі своїми ноу-хау. Портативна акустика з AirPlay приймає аудіодані з будь-яких «яблук» і відтворює музику з мобільних пристроїв без підключення кабелю. Але для роботи AirPlay потрібен Ethernet або Wi -Fi, а для бездротової передачі даних - Wi- Fi.

Як вибрати портативу аудіосистему. Можливість підключення флешки або зовнішнього жорсткого диска

Якщо вона є - ваша портативна акустика одним плавним жестом перетворюється на маленький музичний центр.

Ви зможете послухати все, що зберегли на цих носіях.

Як вибрати портативні колонки. Можливість підключення до комп'ютера

Рідко, але бувають комп'ютери без звукових карт. Портативна акустика і тут не підведе: підключайте її через USB і забудьте, що ваш комп'ютер був німим і нещасним. Той же самий USB допоможе вам передати дані з комп'ютера на MP3 - плеєр з приєднаною портативної акустикою.

Типи роз'ємів аудіовходу

Зазвичай у портативних колонок стоять роз'єми RCA ( тюльпан ) або mini jack. Деякі особливо дбайливі виробники встановлюють обидва типи роз'ємів, щоб не було проблем з підключенням будь-якого кабелю.

Як вибрати портативу аудіосистему. Bluetooth

Можливість встановлення високошвидкісного бездротового з'єднання портативної акустики з якими завгодно девайсами, що підтримують Bluetooth.

Як вибрати портативні колонки. Передача даних по Wi -Fi

Ви включаєте плеєр на смартфоні, а звук йде з портативних колонок. За допомогою Wi-Fi в деяких моделях можна напряму слухати через портативну акустику всі аудіофайли, що зберігаються на комп'ютері, і навіть прямий ефір радіостанції через інтернет. Для більш простого і швидкого з'єднання колонок зі смартфоном по Wi-Fi може бути присутнім ще й модуль NFC. Це поки не дуже популярна річ, яка на даний момент є у фірмових аксесуарах Sony.

Захист від електромагнітних перешкод

Дзвонить телефон, прийшла смс-ка, просто ловиться сигнал - а в колонках гучна тріскотня. Якщо у портативній акустиці є захист від електромагнітних перешкод, то ви будете без проблем слухати музику, не лаючись на неприємні, докучливі клацання і шарудіння.

Як вибрати портативу аудіосистему. Робота в пасивному режимі

Батарея села - девайс заглох ? А буває й по-іншому. Є портативна акустика, що працює без власного джерела живлення, якщо її підключити до роз'єму для навушників телефону або MP3-плеєра. Гучність і час робіт залежатимуть від приєднаного пристрою.

Існують моделі з живленням від батарейок, теж вміють йти у пасивний режим.

Ну ось і все про основні характеристики портативних колонок і про те як їх правильно вибрати.