Досліджуємо самі широко поширені міфи і помилки по одному із самих часто обговорюваних аспектів. Пропонуємо розплутати клубок суперечливих фактів, розкласти всю інформацію по поличках і дізнатися, як кожен з нас зможе збільшити ефективність і тривалість роботи пристрою від одного заряду. Акцент в матеріалі зроблений на смартфони, ноутбуки та інші пристрої з незнімними акумуляторами.

Батарею нового пристрою потрібно "прокачати" перед використанням. Цей міф частково правдивий. Точніше: так могло б звучати керівництво до дії, якщо ви купували смартфон років п'ять тому. Щоб "прокачати" акумулятор нового пристрою, його і правда потрібно було розрядити до виключення і зарядити до 100%.

Але сучасні моделі не потребують подібної операції. За всі смартфони світу, звичайно, ручатися не станемо, тому напишемо так: якщо в інструкції до користування конкретно вашої моделі не описані подібні маніпуляції з акумулятором, їх легко можна опустити.

На замітку: Якщо в інструкції написано, що потрібно розрядити / зарядити батарею повністю, то у мене поганий смартфон? Пункт про первинну перезарядці жодним чином не позначається на якості смартфона. Просто в акумуляторах більш просунутих моделей є функція калібрування ємності і вона відбувається автоматично, а у вашій моделі смартфону ще потрібно показати, який максимум ємності батареї перед початком роботи.

Смартфон не можна залишати заряджатися на ніч. Нібито таким чином ви пошкодите акумулятор і він стане менше тримати заряд. Неправда. Ось чого дійсно не варто робити, так це засинати з телефоном на зарядці- цілком імовірно, що залишок ночі він проведе у вас під подушкою, а це вже пахне перегрівом. У разовому перегріві теж немає нічого катастрофічного, просто високі температури ще не йшли на користь жодній електронному пристрою.

Цей міф, знову ж, міг би ставитися до пристроїв, випущеним в попереднє десятиліття, але сьогодні кожен порядний смартфон точно знає, коли показник заряду доходить до 100% і після цього відключає прийом енергії. Загалом, якщо ви не збираєтеся щовечора залишати телефон на зарядці на ніч, то нічого катастрофічного з пристроєм не відбудеться. А ось системні нічні зарядки можуть скоротити термін служби акумулятора - це правда.

 Смартфон потрібно повністю розряджати перед зарядкою. І знову - неправда. Оптимальний робочий режим для акумулятора будь-якого смартфона - між 80% і 40% заряду батареї. Тобто навмисне доводити акумулятор до нуля не потрібно. Це навіть шкодить смартфону: систематична розрядка акумулятора швидше призведе до деградації батареї, ніж при звичайному використанні.

На замітку: Навіть якщо на показнику 0% заряду, це не означає, що акумулятор порожній. У смартфонах залишається заряд для підтримки внутрішніх процесів.

Неоригінальні зарядні пристрої шкідливі. Це правило напевно вигадали маркетологи, щоб безсовісно продавати шнури, а разом з ними і адаптери живлення. Ні, це правило також не діє. Виняток, мабуть, складають, тільки останні  пристрої, які часто від китайських шнурів живлення просто не заряджаються, бо мають захист.

В іншому, де і ким був проведений ваш кабель або адаптер - неважливо. Звичайні шнури живлення підійдуть для зарядки акумулятора будь-якого смартфона. І якби цей міф дійсно був правдою, вся принадність універсальності стандартів зарядних портів зводилася б нанівець.

Будьте обережні  тільки з ну дуже вже дешевими кабелями "made in China". Просто тому, що через їх сумнівні якості може постраждати не тільки акумулятор, але і весь пристрій - такі шнури можуть запросто не працювати, на них може лопатися ізоляція, що не є добре. Офіційні аксесуари, вірогідніше, будуть значно якісніші.

Не можна користуватися смартфоном, поки той заряджається. Це теж неправда. Всім, думаємо, відомі фотографії розпухлої руки, обгорілих проводів і зіпсованого смартфона, які ось уже два роки страшать користувачів мережі.

Але насправді зарядка акумулятора і одночасний запуск ігор може хіба що нагріти пристрій, але ніяк не спалити його дотла. Плюс, якщо заряд акумулятора низький і ви заряджаєте батарею, може статися, що в процесі гри телефон остаточно сяде - просто тому, що гра буде з'їдати заряд батареї швидше, ніж поповнювати його.

На замітку: Але ж на фотографіях реальний згорілий телефон! Для тих, хто не може вгамуватися, скажімо, що потерпілий при зарядці батареї смартфон був підключений до мережі несертифікованим дешевим кабелем - проблема була в ньому, а не в тому, що господиня апарату вирішила комусь подзвонити,  не відключивши зарядний шнур.

Пристрій потрібно часто вимикати, щоб батарея добре працювала. Цю рекомендацію можна переінакшити і не сприймати з фанатизмом. Раз на тиждень перезавантажити смартфон можна, але на роботі акумулятора це мало позначається. Більше - на роботі операційної системи. Вважайте, це як перезавантажити ПК.

До речі, в мережі ми зустрічали і зворотне твердження, що "часте вимикання смартфона шкодить батареї". Це, ясна річ, теж не так.

Холод допомагає довше зберегти акумулятор. Холод, як і аномальна спека тільки шкодять  батареї. Найчастіший випадок - швидке зниження заряду акумулятора на морозі. Ось чому дуже радимо електроніку взимку носити у внутрішній кишені куртки.

На замітку: Заряд акумулятора швидко сів на холоді телефону частково можна реанімувати просто помістивши смартфон в тепло - 7-10% заряду таким чином цілком реально повернути.